O Mně

Kdo jsem…?

Jsem certifikovaná lektorka konceptu Hormonální jógy a také konceptu Pánevní dno… Především jsem však žena, která by i tobě, milá ženo, byla ráda průvodkyní po krajině Tvého ženství.

Proč si vybrat kurz hormonální jógy a pánevního dna se mnou…?

Kurz HORMONÁLNÍ JÓGA A PÁNEVNÍ DNO v podobě, který jsem vytvořila, je unikátní a jedinečný svého druhu. Snoubí v sobě to podstatné z obou přístupů a znovu vytváří možnosti, které nám na cestě ženství zůstaly skryty, které nebyly předány z matky na dceru a které mohou být příčinou řady zdravotních obtíží a nepochopení v našich současných životech.

 Jaká byla moje cesta…?

V roce 2011 jsem se rozhodla udělat ohromný krok do neznáma a ukončit zaměstnání v korporátní společnosti. Všichni si tenkrát ťukali na čelo, proč to, ta holka dělá, dobře rozběhnutá kariéra v dobře prosperující společnosti… a tak dále. Znáte to. Vlastně jsem neměla důvod k nespokojenosti, že? Jenže já ho měla. Nežila jsem takový život, který by mě skutečně těšil.

Abych to zkrátila, rozhodla jsem se udělat změnu a „skočit do neznáma“. No, vlastně jsem jen přijala hozenou udičku, která se tehdy nabízela (ale o tom třeba zase jindy) a řekla jsem si, že by bylo konečně fajn začít si plnit své sny. Udělala jsem tehdy spoustu věcí, které byly na mém seznamu s názvem „AŽ NĚKDY“ a sama jsem se nepřestávala divit, jak ono „až někdy“ může být „PRÁVĚ TEĎ“.

Jednou z věcí, kterou jsem tehdy udělala bylo, že jsem se po letech praktikování jógy rozhodla udělat lektorský kurz a také jsem postupně začala jógu učit. Hodně věcí se od té doby začalo měnit. Postupem času jsem začala vnímat paradox toho, jak moc je jóga „MUŽSKÁ“ vzhledem k tomu, kolik žen praktikuje jógu a jak moc onen „ŽENSKÝ ASPEKT“ v józe vlastně chybí. V té době jsme začali s partnerem řešit, že bychom už také rádi přivedli na tento svět miminko, ale tomu se tak hned nechtělo. Začala jsem pátrat, jak otěhotnění pomoci. Našla jsem HORMONÁLNÍ JÓGU a hned se také přihlásila na kurz. Cvičení mě hodně posunulo na mé cestě k „ŽENSTVÍ“, ale já chtěla víc. Chtěla jsem tuto cestu předávat i jiným ženám, a tak jsem se v roce 2013 rozhodla absolvovat kurz Hormonální jógy přímo u zakladatelky DINAH RODRIGUES. Byl to pro mě velký zážitek, už jen samotný fakt pozorovat stále vitální Dinah (které bylo už v té době více než 80 let), jak předává své mnohaleté zkušenosti dalším lektorkám a u toho zvládá cvičit pozice, které by mohly být nesnadné i pro mnohé padesátnice.

Po nějaké době přišel další významný okamžik na mé cestě k stávání se PRŮVODKYNI ŽEN PO KRAJINĚ ŽENSTVÍ.

Narodila se mi má báječná dcera MEDA. Moje dcera přinesla do mého života mnoho změn. Celkem pozdní rodičovství mě dostihlo v podobě řady fyzických neduhů, které jsem do té doby neznala. Co bylo ale nejzásadnější byla změna vnímání světa. CO VLASTNĚ CHCI TÉ MALÉ ŽENĚ PŘEDAT JAKO MATKA? Začala jsem si klást zprvu velmi nejasné otázky o tom, co má předávat matka dceři, o vztahu k našemu ŽENSKÉMU CYKLU včetně MENSTRUACE, ŽENSTVÍ, MATEŘSTVÍ atd. A také jsem si začala čím dál více uvědomovat, že fyzickým cvičením (byť jde o velmi dobře propracovanou sestavu Hormonální jógy) se nevyřeší řada potíží, které se dříve nebo později začnou spolu s dalšími neblahými faktory souvisejícími se současným hektickým způsobem života, manifestovat ve fyzické rovině (mluvím tu o PMS, ZTRÁTĚ LIBIDA, NEPLODNOSTI, ZTRÁTĚ ŽIVOTNÍ ENERGIE a v neposlední řadě neschopnosti VNÍMAT SE A PŘIJÍMAT VE SVĚ ŽENSKOSTI).

Tak jsem opět začala hledat. A našla jsem.

Našla jsem koncept s názvem PÁNEVNÍ DNO. Pamatuji se, že když jsem šla na první lekci ke své kamarádce, které tento kurz učila, měla jsem jen velmi nejasnou představu a také tušení, že tohle je přesně to, co ZROVNA TEĎ potřebuji. A opravdu, na první lekci jsem při relaxaci usnula. Měla jsem tehdy tříměsíční dceru a přes veškerou radost z mateřství jsem cítila, že NUTNĚ POTŘEBUJI OPEČOVAT a ODPOČÍVAT, protože je toho na mě prostě hodně.

A opečování přišlo skvostné. Kurz samotný byl ale pouhý začátek. Postupně, jak dítko dovolovalo, jsem se do „PÁNEVNÍHO DNA“ (rozuměj konceptu Pánevního dna 😊 ) nořila hlouběji a hlouběji. Pročetla jsem mnoho knih a PROTELEFONOVALA JSEM MNOHO HODIN SE SVÝM PÁNEVNÍM DNEM (teď to zní podivně, ale věz, milá ženo, že jde o jednu z nejúžasnějších a neúčinnějších technik, jak se svým pánevním dnem a tedy i svým ženstvím pracovat).

Posléze jsem se rozhodla vše ještě prohloubit studiem u zakladatelky tohoto konceptu RENATY SAHANI a následně jsem se stala certifikovanou lektorkou.

Dnes po mnoha letech vnímám práci s pánevním dnem jako základ pro veškerou práci s potížemi, které žena řeší (ať už jde o PMS, OTĚHOTNĚNÍ či MENOPAUZU). Věřím, že SPŘÁTELIT SE, PŘIJMOUT A ROZUMĚT SI se svým pánevním dnem, je nezbytný základ, bez kterého cvičení sestavy  HORMONÁLNÍ JÓGY v mnoha případech nebude fungovat. Proč? Prostě proto, že je to opět to naše staré známé (jen v duchovním kabátku oděné) „spolkneme pomyslnou pilulku“ v podobě odcvičené sestavy, tedy „dnes jsem si zacvičila, tudíž očekávám výsledky“. Ale pokud se neodvážíme nahlédnout pod pokličku, skutečné výsledky očekávat nemůžeme…

Dnes tedy nabízím ženám PRŮVODCOVSTVÍ v rovině, která zahrnuje oba tyto koncepty a dotkneme se v nich tak všech rovin našeho bytí, jak té FYZICKÉ tak i ENERGETICKÉ a EMOCINÁLNÍ roviny. A to může být velmi silné, přesto téměř vždy nezbytně nutné, aby byl náš život opět v rovnováze bez bolestí, neschopnosti naplnit svou ženskou roli či SYMTOMŮ MENOPAUZY, které až příliš často přijímáme jako nevyhnutelné.